BENKRAL TV
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Son Makaleler


 • Göksel: "En önemli kaynaklarımdan biri Türk Sineması"

  Başarılı sanatçı Göksel, bu yıl 30 Eylül - 4 Ekim tarihlerinde gerçekleşen 55. Ulusal Yarışma'nın ödül töreninde verdiği konserle sinemacı dostlarının yanındaydı. Cahide Müzikhol'de gerçekleşen ödül töreninde, Türk sinemasının iz bırakmış şarkılarını seslendiren sanatçı, Özlem Kaya imzalı parlak siyah elbisesi ve zarafetiyle göz kamaştırdı.

  "Filmlerle geçen çocukluğumu, rüya gibi hatırlıyorum"

  Göksel, törenin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaparak geceye dair hislerini şu sözlerle dile getirdi: "Müzik yolculuğumun en önemli kaynaklarından biri oldu Türk sineması. Yıldızlarımız ve filmlerde çalan şarkılar içinde, çocukluğumu rüya gibi hatırlıyorum. Bu yüzden sinemaya dair yaptığım her işten şükran duygusuyla ayrılıyorum."

   

  Devamı.. »
 • Kadının Kadına Seslenişi: "Kadınlar Yaşasın Diye

   

  Kız çocukları, eğitim hayatından koparılıp erken yaşta zorla evlendirilirken, kadınlar hayatın her alanında şiddetin her türlüsüne maruz kalıp, her gün bir bir öldürülürken, kadınların tüm kadınlara seslenişidir. Bu proje farkındalık yaratma amaçlı bir sosyal sorumluluk projesidir.

  "Kadınlar Yaşasın Diye"; Aytekin Ataş ve Soner Alkalın'ın "Ander Sevdaluk" adlı bestesininin sözleri Münevver Analan'ın yeni yazdığı sözlerle değiştirilerek hiç enstrüman kullanılmadan kaydedildi. Sadece 3 kadının sesiyle kaydedilen bu eserle kadınlar, tüm kadınları artık çocuk gelin olmasın ve kadınlar yaşasın diye dayanışmaya çağırıyor. Bu özel şarkı için hazırlanan video yayında.

  Devamı.. »
 • Ege'den ikinci dava!

  Ege'nin "Yaz Aşkım" şarkısının bestesi çalınarak, Yunanistan'da Antonis Remos tarafından "Ma De Ginetei" adıyla seslendirilerek klasiklere geçmişti. Bu durumun farkedilmesi üzerine hukuki süreci başlatan sanatçı, besteci Giorgos Theofanous'a önce Türkiye'de daha sonrasında ise Yunanistan'da dava açmış ve yıllar süren davayı kazanmıştı...

  Tazminat ödemek zorunda kalan Giorgos Theofanous, yakın zamanda aynı şeyi tekrarladı ve bu defa da sanatçının en çok sevilen eserlerinden biri olan "Dudaklarında Isıt Beni" şarkısını "Mia Kokkini Gramma" adıyla Yunancaya çevirdi. Şarkıyı Natasha Theoderidou seslendirdi. Ege şimdi Giorgos Theofanous'a ikinci davayı açmaya hazırlanıyor.

  Aşk şarkılarının güçlü ismi, başarılı sanatçı Ege Haziran ayında yazdığı "İsyan" isimli romanının yazım sürecinde oluşan şarkıları bir albümde bir araya getirdi. Çeyrek asırlık müzik kariyerinin bir yansıması olduğunu söylediği albüme "İsyan Şarkıları" adını verdi. 2 Mayıs Çarşamba akşamı Kadıköy Dorock XL'da sahne alacak olan sanatçı, albümün şarkılarını ilk kez burada seslendirecek.

  Ayrıca yeni bir roman hazırlığında olduğunu belirten Ege, romanını çok yakında okurlarıyla buluşturacağını söyledi...

   

  Devamı.. »
 • Gökhan Türkmen: "Barış Manço ve Erkan Oğur'u idol olarak görüyorum

   

  Farklı ve başarılı projelere imza atan sevilen sanatçı Gökhan Türkmen, geçtiğimiz gün İstanbul Üniversitesi Ekonomi Kulübü'nün düzenlediği Kariyer Günleri'18 Etkinliği'nde söyleşiye katılarak öğrencilerle buluştu.

   

  Sevilen sanatçı idolünüz var mı sorusuna: "Barış Manço ve Erkan Oğur benim çok sevdiğim ve idolüm diyebileceğim çok değerli, müziğe yön vermiş müzisyenler. İdol olarak aldığım sanatçıların hem müziğe bakış açısını hem felsefesini ve hem de yaşam tarzını örnek alıyorum. Erkan Oğur çok değerli bir müzik adamı ama bunlardan daha önemlisi hayata ve şöhret dediğimiz şeye nasıl baktığıdır. Barış Manço ise tam bir dünya starıydı. Şimdiki dünya starları gibi değil, onlardan daha vizyon sahibiydi. Kıyafetiyle, özel hayatı ile ve seçimleri ile her zaman örnek alınan ve yenilikleri takip eden bir sanatçıydı. Aslında starlık da tam olarak böyle bir kavramdır." şeklinde cevap verdi.

  Sanatın kendisi benim için motivasyon kaynağı!

  Türkmen şarkılarınızı yaparken motivasyon kaynağınız nedir sorusuna ise: "Sanatla ilgili hissiyatı yüksek eserler benim motivasyonumu ve enerjimi yükseltiyor. Gece oturup çok etkileyici bir film izlediğimde, uykum kaçar uyuyamam veya beni hissiyat anlamında etkileyen bir tiyatro oyunu izlediğimde üç gün boyunca etkisinde kalabilirim. Bazen çok acayip bir şarkı dinlediğimde, o şarkının etkisinde kalıp herkese dinletmek istiyorum. Bunların hepsi bana şarkı yapmak için de ilham veriyor. Kısaca sanatsal bir şey yaparken yine sanatsal bir şeyden besleniyorum. Sanatın kendisi benim için motivasyon kaynağı." dedi.

  Canlı performansıyla öğrencilere müzik ziyafeti yaşattı!

  Gökhan Türkmen öğrencilerin sorularını cevapladıktan sonra yeni şarkısı "Lafügüzaf"ı ve ardından dillerden düşmeyen "Sen İstanbulsun" şarkısını canlı canlı seslendirdi ve etkinliğin sonunda öğrencilerle selfie çekti.

  Devamı.. »
 • MSG'nin yeni başkanı Candan Erçetin!

   

  Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'nin (MSG) olağanüstü genel kurulunda yeni başkan Candan Erçetin oldu. MSG'nin 10. Genel Kurulu yüzlerce üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Sezen Aksu ve Çelik'in de konuşma yaptığı genel kurulda tansiyon yer yer yükseldi.

  Genel kurulda yapılan oylamada çıkan sonuçlara göre sanatçı Candan Erçetin, MSG'nin 13 yıllık başkanı olan Garo Mafyan'a karşı seçimi kazandığı açıklandı.

  Candan Erçetin'in 429 oy, Garo Mafyan'ın ise 331 oy aldığı öğrenildi.

  Devamı.. »
RSS