BENKRAL TV
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ege'den ikinci dava!

Ege'nin "Yaz Aşkım" şarkısının bestesi çalınarak, Yunanistan'da Antonis Remos tarafından "Ma De Ginetei" adıyla seslendirilerek klasiklere geçmişti. Bu durumun farkedilmesi üzerine hukuki süreci başlatan sanatçı, besteci Giorgos Theofanous'a önce Türkiye'de daha sonrasında ise Yunanistan'da dava açmış ve yıllar süren davayı kazanmıştı...

Tazminat ödemek zorunda kalan Giorgos Theofanous, yakın zamanda aynı şeyi tekrarladı ve bu defa da sanatçının en çok sevilen eserlerinden biri olan "Dudaklarında Isıt Beni" şarkısını "Mia Kokkini Gramma" adıyla Yunancaya çevirdi. Şarkıyı Natasha Theoderidou seslendirdi. Ege şimdi Giorgos Theofanous'a ikinci davayı açmaya hazırlanıyor.

Aşk şarkılarının güçlü ismi, başarılı sanatçı Ege Haziran ayında yazdığı "İsyan" isimli romanının yazım sürecinde oluşan şarkıları bir albümde bir araya getirdi. Çeyrek asırlık müzik kariyerinin bir yansıması olduğunu söylediği albüme "İsyan Şarkıları" adını verdi. 2 Mayıs Çarşamba akşamı Kadıköy Dorock XL'da sahne alacak olan sanatçı, albümün şarkılarını ilk kez burada seslendirecek.

Ayrıca yeni bir roman hazırlığında olduğunu belirten Ege, romanını çok yakında okurlarıyla buluşturacağını söyledi...

 


Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS